Dünya Çapında En Çok Satan Kitaplar Hangileri?

Dünya Çapında En Çok Satan Kitaplar Hangileri?

Dünya çapında en çok satan kitaplar hangileri ? Milyonlarca basım yapan ve daha sonra çekilen filmleriyle fenomen haline gelenlerde var ..

Dünya çapında en çok satan kitaplar;

1. Don Kişot – Miguel de Cervantes (500 milyon kopya)

Don Kişot, İspanyol yazar Miguel de Cervantes‘in kaleme aldığı bir romandır. 1605 yılında yayınlanan kitap, İspanyol edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir. Don Kişot, hayal dünyasında yaşayan bir soylu olan Alonso Quixano’nun maceralarını anlatır.

 

2. Harry Potter serisi – J.K. Rowling (500 milyon kopya)


Harry Potter serisi, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yazılmış bir fantastik roman serisidir. Seri, genç bir sihirbaz olan Harry Potter’ın Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndaki maceralarını konu alır.

 

3. Lord of the Rings serisi – J.R.R. Tolkien (150 milyon kopya)


Lord of the Rings, İngiliz yazar J.R.R. Tolkien tarafından yazılmış bir fantezi roman serisidir. Seri, Orta Dünya adı verilen hayali bir dünyada yaşayan bir grup karakterin maceralarını anlatır.

 

4. Alchemist – Paulo Coelho (65 milyon kopya)


Simyacı (Alchemist), Brezilyalı yazar Paulo Coelho tarafından yazılmış ve oldukça ses getirmiş bir romandır. Kitap, bir çoban olan Santiago’nun, özlemini duyduğu hazinenin peşinden gitmek için çıktığı yolculuğu bizlere anlatıyor.

5. Da Vinci Code – Dan Brown (57 milyon kopya)


Da Vinci Code, Amerikalı yazar Dan Brown tarafından yazılmış bir roman. Kitap, birkaç gizli örgütün varlığını savunan ve Hristiyanlık ile ilgili bazı tartışmalı teorileri içeren bir macera romanıdır.

Sineklerin Tanrısı Sosyolojik Analiz

6. Think and Grow Rich – Napoleon Hill (70 milyon kopya)


Think and Grow Rich, Amerikalı yazar Napoleon Hill tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Kitap, zengin ve başarılı insanların ortak özelliklerini araştırır ve bu özellikleri okuyuculara aktararak başarıya ulaşmaları için yol göstermeyi amaçlar.

 

7. The Catcher in the Rye – J.D. Salinger (65 milyon kopya)


The Catcher in the Rye, ülkemizde Çavdar Tarlasında Çoçuklar ismiyle çevrilmiştir. Amerikalı yazar J.D. Salinger tarafından yazılmış kült bir romandır. Kitap, genç bir adam olan Holden Caulfield’in New York’ta geçirdiği üç gün boyunca yaşadığı maceraları anlatmaktadır.

 

8. The Hobbit – J.R.R. Tolkien (100 milyon kopya)


The Hobbit, İngiliz yazar J.R.R. Tolkien tarafından yazılmış bir fantezi romanıdır. Kitap, hobbitlerin yaşadığı Orta Dünya’da geçen bir macera hikayesi anlatır. Kitap, hobbit Bilbo Baggins’in, cücelerle birlikte Smaug isimli bir ejderhaya karşı mücadele etmesini konu alır.

 

9. The Little Prince – Antoine de Saint-Exupéry (140 milyon kopya)


Küçük Prens (The Little Prince), Fransız yazar Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılmış bir masal kitabıdır. Kitap, bir pilotun dünya dışındaki bir gezegende karşılaştığı küçük bir prensle yaşadığı deneyimleri anlatır. Ülkemizde Cemal Süreya ve Tomris Uyar tarafından yapılan çevirisi özellikle tercih edilmektedir.

 

10. The Lion, the Witch and the Wardrobe – C.S. Lewis (85 milyon kopya)


The Lion, the Witch and the Wardrobe, İngiliz yazar C.S. Lewis tarafından yazılmış bir çocuk romanıdır. Kitap, dört kardeşin, Narnia adlı hayali bir dünyada geçen maceralarını anlatır. Kitap, aynı zamanda Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) serisinin ilk kitabıdır.

Bu Yazıyı Paylaş