IMDb Puanına Göre En İyi 10 Dizi!

IMDb Puanına Göre En İyi 10 Dizi!

IMDB Puanlarına göre En iyi 10 Dizi Hangisi ? Her ne kadar kimileri için bu sitedeki puanlamalar bir şey ifade etmese de, kimileri için bir filme zaman ayırma konsunda ilk kriter olabiliyor.

IMDb En iyi 10 Dizi ve konuları şu şekilde;

1. Game of Thrones

Yedi krallığın hikayesi, aileler arası mücadeleler ve taht mücadeleleri ile dolu epik bir fantastik dizi. Dizi, George R.R. Martin’in A Song of Ice and Fire serisine dayanıyor. Hikaye, Westeros kıtasında geçiyor ve Stark, Lannister, Targaryen ve Baratheon gibi aileler arasındaki taht çekişmelerini konu alıyor. Dizi, yayınlandığı dönemde tüm dünyada ve ülkemizde büyük bir ilgi gördü. Ancak aynı şeyi final sezonuna söyleyebilir miyiz? Siz karar verin ..

2. Breaking Bad

Dizide kimya öğretmeni Walter White, kanser teşhisi konduktan sonra ailesinin geleceği için tehlikeli bir uyuşturucu baronu dönüş hikayesi anlatılıyor. Walter’ın başından geçen olaylar kara mizah ve gerilim unsurları başarılı bir şekilde harmanlanıyor. Bunun yanı sıra dizideki karakterlerin işlenişi düşünüldüğünde drama yönü oldukça kuvvetli bir dizi olduğu söylenebilir. Ve tabi ki Bryan Cranston’ın muhteşem performansı, diziye üstün bir kalite katıyor.

3. Chernobyl

1986’da gerçekleşen Çernobil nükleer kazası sonrasında Ukrayna’daki insanların yaşadığı olayları anlatan HBO yapımı mini dizi serisi. Chernobyl, insanların yaşanan büyük felaketle başa çıkma çabalarını, dönemin devlet yetkililerin olayı nasıl ele aldığını ve sonuçlarını eleştirel  bir bakış açısıyla ekrana getiriyor. Yayınlandığı dönemde, Rusya’dan gerçekleri yansıtmadığı ve taraflı bir gözle aktardığı eleştirileri de yapılmıştı.

4. The Wire

Baltimore’da geçen, polis ve uyuşturucu tacirleri arasındaki çekişmeyi anlatan bir dizi. David Simon imzası taşıyan dizi büyük beğeni topladı. The Wire için çarpıcı bir şekilde suçun karanlık dünyasını güzel kurgulanmış hikayesi ve kaliteli karakter kurgusuyla seyirciye anlatmayı başaran bir dizi diyebiliriz.

5. Rick and Morty

Aklınızı başınızdan alacak kadar farklı ve çılgın bir animasyon dizisi. Rick, dahi bir bilim adamı ve torunu Morty, maceralarında ona eşlik ediyor. Dizi, bilimkurgu ve mizahı başarıyla harmanlıyor ve izleyicilere farklı boyutlarda, dünyalarda ve varoluşsal konularda yolculuk yaptırıyor.

 

12 Maymun: ‘90’lardan Bir Virüs Filmi…

6.Band of Brothers

Band of Brothers, II. Dünya Savaşı sırasında ABD “Easy” Takımı adlı bir paraşüt birliğinin hikayesini anlatan, 10 bölümlük mini televizyon dizisidir. Dizi, askerlerin Georgia’da başlayan eğitimlerinden Avrupa’daki savaşın sonuna kadar süren yolculukları boyunca karşılaştıkları zorlukları ve mücadeleleri anlatıyor. Normandiya Çıkarması, Bulge Muharebesi ve Hitler’in Kartal Yuvası’nın ele geçirilmesi gibi savaşın en acımasız anlarını ekrana aktaran Band of Brothers, sürükleyici hikayesi ve başarılı oyunculukları ile kült yapımlardan birisi olarak kabul ediliyor.

7. The Sopranos

The Sopranos, ünlü bir New Jersey mafya babası olan Tony Soprano’nun hayatını ve ailesiyle olan ilişkilerini anlatan bir televizyon dizisidir. Tony’nin psikolojik sorunları ve psikiyatristi Dr. Melfi ile olan ilişkisine de sık sık yer veriliyor. Tony, iş dünyasında rekabet ve ailesi arasındaki çatışmaların ortasında kalmaktadır. Dizide mafya dünyasının karmaşık dinamikleri, aile değerleri ve modern Amerikan toplumunun diğer yönlerini ele alınıyor

8. Friends 

Friends, New York’ta yaşayan altı arkadaşın hayatını ve ilişkilerini anlatan bir televizyon dizisidir. Monica, Ross, Chandler, Joey, Rachel ve Phoebe’nin komik ve duygusal hikayeleri, onların arkadaşlıkları ve hayatlarının zorluklarına karşı dayanışmaları üzerine odaklanır. Friends, hem popüler kültürde hem de televizyon tarihinde büyük bir etki yarattı ve yıllarca birçok izleyiciyi kendine hayran bıraktı.

9. Stranger Things

Stranger Things, kaybolan bir çocuğu aramak için bir kasabada bir araya gelen bir grup genç arkadaşın hikayesini anlatan bir televizyon dizisidir. Dizi, korku, bilim kurgu ve gerilim öğeleriyle doludur ve 1980’lerin kültürüne göndermelerle dolu. Kasabanın gizemli olaylarına ve Over the Top gizli laboratuvarında gerçekleşen deneylere odaklanır. Dizide karakterler  doğaüstü güçlerle savaşırken, aileleriyle ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerideki değişimlere de yer veriliyor.

10. Sherlock

Sherlock, ünlü İngiliz dedektif Sherlock Holmes‘un modern bir uyarlamasıdır. Dizi, Holmes’un ve yardımcısı Dr. John Watson’ın Londra’da suçluları yakalarken başından geçen olaylara e gizemli vakaları çözmek için kullandıkları ilginç yöntemleri konu alıyor. Holmes’un analitik zekası ve olayları çözme yeteneği, Watson’ın ise pratikliği ve sadakati ile dizi izleyicisine oldukça keyifli bir zaman geçirmeyi vaat ediyor.

Bu Yazıyı Paylaş