Uzun Zaman Sonra Heyecanla Beklediğimiz Filmler ..

Uzun Zaman Sonra Heyecanla Beklediğimiz Filmler ..

Sinema ve dijital platformlarda uzun zamandır beni heyecanlandıran bir yapım bulamıyordum .. Sinemadaki filmlerin yerli komedi ve korku, çocuk animasyon filmleri arasına sıkışması,  dijital platformların ise kataloğu dolu göstermek adına hızlı ve özensiz işleri bize sunmaları bunun başlıca nedenleri arasında .. Ancak sinemada vizyona girecek bazı filmler beni tekrar heyecanlı bir bekleyişi sürükledi ..

Önümüzdeki dönemde beni ve birçok sinema severi heyecanlandıran filmlerden öne çıkanları bu yazıda derlemeye çalıştım.

Oppenheimer 

movie gifs — thesoldiersminute: Oppenheimer 2023 | Christopher...

Amerikalı  fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın hayatını ve Manhattan Projesi’ndeki rolünü konu alan bu film, sinemanın dahi isimleri arasında gösterilen Christopher Nolan imzası taşıyor. Filmde Oppenheimer’ın hayatını ve kariyerine, Manhattan Projesi’nin yaratılması ve geliştirilmesi sürecine ve rojedeki diğer bilim insanlarıyla olan ilişkileri beyaz perdeye aktarılıyor. Oppenheimer’ı Cillian Murphy  canlandırırken, Gary Oldman (Harry S. Truman),  Emily Blunt (Katherine Oppenheimer), Matt Damon (Leslie Groves), Robert Downey Jr. (Lewis Strauss) gibi ünlü isimler filmin kadrosunda yer alıyor.

Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2023

 

Napolyon

Tarihin ünlü isimlerinden Napolyon Bonapart’ın hayatını konu alan filmin yönetmenliğini Ridley Scott üstlendi. Görsel olarak oldukça heyecan uyandıran bu filmde Napolyonun askerlikten liderliğe uzanan yolculuğuna odaklanılıyor. Filmde Napolyonu Joaquin Phoenix  canlandırıyor.

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2023

 

The Equalizer 3

Denzel Washington’ın başrolünde yer aldığı, haksızlığa uğrayan insanlar için kendi yöntemleriyle adalet arayan McCall’ın  aksiyon dolu macerasını anlatan serinin üçüncü filmi de yine merakla beklenen filmler arasında ..

Vizyon Tarihi: 1 Eylül 2023

 

Dune Part Two 

Dune Part 2 GIF - Dune Part 2 Part two - Discover & Share GIFs

Ünlü kitap serisinin beyaz perdeye uyarlanan ilk fimi olan Dune: Çöl Gezegeni’nin devamı olan bu filmde Duke Paul Atreides’in ailesini yok eden komploculara karşı girdiği mücadele konu ediliyor. Filmin yönetmen koltuğunda yine Denis Villeneuve yer alıyor.

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2023

 

Bu Yazıyı Paylaş

Erdem Güç

Kurucu & Genel Yayın Yönetmeni // Kamu Yönetimi (PhD)