Gezitink: Viyana – Avusturya

Gezitink: Viyana – Avusturya

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisi de Viyana. Yaşam şartları şehrin planlı mimarisi ve aradığınızı bulabileceğiniz her şey bu şehirde.

Gezitink: Viyana – Avusturya

  

I. Viyana en çok güzel ve merkezi olan yer. Gelebileceğiniz birçok tarihi mekan mevcut. Viyana kalesi , Sn. Stephen katedrali bu eserlerin başında geliyor. Viyana’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeden dönmeyin. Buraya geldiğinizde gerçekten Avrupa‘ ya geldiğinizin farkında oluyorsunuz.

2 milyon nüfuslu olan şehrin 1 milyonu yabancı ve neredeyse birçoğu Türk. Taksici, dönerci, kafe, mağaza kısacası her yerde karşılaşabilirsiniz. Şehri gezmek için sarı , kırmızı renkli belirli hattı olan iki katlı otobüsler mevcut üstelik rehber imkanı da var. 19 euro gibi bir meblağ ödüyorsunuz fakat Türk şöföre denk gelirseniz ücretsiz yapabilir. Taksi ulaşım ücretleri gayet uygun. Sakın harcadığınız parayı ülkemiz kuruyla çarpmayın hayalleriniz yıkılabilir. Sadece keyif alarak gezip tadını çıkarmak gerekiyor.

Düzenli ve kurallara uyan insanları göreceksiniz. Bunu en basit şöyle anlatabilirim. Metro duraklarında herhangi bir güvenlik ve turnike yok. Sadece bilet alıp biniyorsunuz. Evet bilet almadan da binebilirsiniz fakat kontrole denk gelirseniz büyük para cezası var hem de polisin sizi götürme durumu da söz konusu.

Yemek olarak yöresel yemeklerini yiyebilirsiniz. Değişik tatlar her zaman keyiflidir. Gitmek istemeyeceğiniz bir şehir Viyana. Gezilmesi görülmesi gereken ve pas geçilmemesi gereken bir şehir. Şimdiden keyifli gezmeler…

Bu Yazıyı Paylaş
Hüseyin Koyuncu

Hüseyin Koyuncu

Aytink.com Yazarı // Program Yapımcısı - Oyuncu