Öğrenciler İçin Ücretsiz Sunulan Profesyonel Programlar

Öğrenciler İçin Ücretsiz Sunulan Profesyonel Programlar

Günümüzde profesyonel kullanım amaçlı programların büyük bir kısmı ücretli olarak sunulmaktadır. Ancak öğrenciler için bazı firmalar edu uzantılı mail ile kayıt olunması durumunda, binlerce liralık ürünlerini ücretsiz olarak sunmakta. Bu yazımızda ücretsiz sunulan profesyonel programları sizler için derlemeye çalıştık.

Öğrenciler için edu uzantılı mail ile ücretsiz sunulan profesyonel programlar şu şekilde;

Microsoft Office 365

Öğrencilerin eğitim döneminin her aşamasında olmazsa olmaz programlarının başında Microsoft Office programı geliyor. En çok ihtiyaç duyulan Word, Excel ve Power Point, Outlook, Onenote gibi programları öğrenciliğiniz boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linkten öğrenci mail adresinizle kaydolarak lisanslı office yazılımınızı kullanmaya başlamak. Tabi burada önemli bir detayı hatırlatmakta fayda var. Okuduğunuz üniversitenin Microsoft’un sunduğu bu hizmete dahil olması gerekiyor.

Microsoft Office Öğrenci Hesabını Ücretsiz Oluşturun

 

Autocad ve Autodesk Ürünleri

Özellikle mühendislik, mimarlık gibi bölümlerin vazgeçilmez programı olan Autocad ile 3 boyutlu çizimler, proje tasarımları ve planlar yapabilirsiniz. Bireysel satın almak isteyenler için binlerce liralık maliyeti olan bu yazılıma edu mail hesabınızla ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz. Öğrenciliğiniz süresince size 1’er yıllık lisans hakkı veriliyor ve okulunuz devam ettiği sürece bu süreyi uzatmanız mümkün.

Autocad ve Autodesk Ücretsiz Öğrenci Sürümü

 

Canva Pro Sürümü

Popüler tasarım uygulaması Canva’nın ücretli olarak sunulan profesyonel araçlarına öğrenci hesabınızla sahip olabiliyorunuz. Sosyal medya için tasarımlar oluşturabilir, etkili sunumlar oluşturabilir, proje ödevleriniz için birbirinden yaratıcı kapak tasarımları hazırlayabilirsiniz.

Canva Öğrenci ve Eğitim Srümü

 

GitHub Öğrenci Geliştirici Paketi

Yazılım geliştirmeye meraklı olan öğrencilerin olmazsa olmazı diyebileceğimiz GitHub Öğrenci Geliştirici Paketi’ne öğrenci mail adresinizle ücretsiz olarak erişebilirsiniz.Bootstrap Studio, Azure, Educative, GitKraken Pro Suite, Adafruit IO+, Arduino Cloud, Github Pro, StreamYard Essential Plan gibi programlara ücretsiz olarak erişebilmenin yanında, ücretsiz bir yıllık domain gibi çeşitli servislerden de fyadalanabiliyorsunuz.

GitHub Öğrenci Geliştirici Paketi

 

MathLab Academia

Sayısal hesaplamalar ile uğraşıyorsanız MathLab programı işinize oldukça yarıyan bir program. Mühendislik problemlerinin çözümü, grafik oluşturma gibi pek çok işlevi bulunan bu yazılıma ücretsiz sahip olabiliyorsunuz.

MathLab Academia

 

Adobe Programlarına Alternatif Ücretsiz Çözümler

 

Notion Personel Pro

Günümüzde yaygın olarak kullanılan not alma uygulaması olan Notion’ın pro versiyonunu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bilgisayar ve mobil platformlardan eş zamanlı olarak notlar alabilir, planlar oluşturabilir, ajanda olarak kullanabilirsiniz.

Notion Eğitim 

 

Jetbrains

Yazılım geliştirmeye meraklı olanlar için bir diğer güzel program Jetbrains. Program sayesinde NET, Java, Ruby, Python, PHP, JavaScript, C#, C++ gibi pek çok dilde program geliştirmenize yardımcı olan bu profesyonel uygulama içerdiği araçlar ile işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Öğrenci mail adresinizle kaydolarak tam sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Jetbrains Eğitim 

 

Bu Yazıyı Paylaş

Erdem Güç

Kurucu & Genel Yayın Yönetmeni // Kamu Yönetimi (PhD)