Aytink Kitap Önerileri: Ağustos 2019

Aytink Kitap Önerileri: Ağustos 2019

Aytink kitap önerileri Ağustos 2019 listemizde, sizler için derlediğimiz kitaplar:

Bu ay sizler için derlediğimiz kitap önerileri şu şekilde:

Mutluluğun Kitabı – Dalai Lama, Desmond Tutu, Douglas Abrams

Öneren Okuyucumuz: Fatih Yavuz

Ruhani Lider Dalay Lama ve Başpiskopos Desmond Tutu ile hayata dair muhteşem bir söyleşi ,

 

Felsefenin Tesellisi – Boethius

Öneren Okuyucumuz: Fatih Yavuz

İnanç ve aklın muhteşem dansı diyebilirsin . Kader ,Şans , Tanrısal öngörü ve özgür irade üzerine ayrıntılı açıklamaların bulunduğu bir kitap ..

 

Bir Çift Yürek – Marlo Morgan

Öneren Okuyucumuz: Gülüş Yüksel

Bugüne dek size iki kitabı “mutlaka” diye tavsiye ettim… Martı ve Simyacı… Bu üçüncüsü… Bir Çift Yürek… Bu kitaptan çok alıntı yapacağım… Çok söz edeceğim… siz de kitabın sayfalarını çevirirken bana kim bilir kaç defa teşekkür edeceksiniz, adım gibi biliyorum…”

(Basın Bülteninden)

 

Çavdar Tarlasında Çocuklar – Jerome David Salinger

(Editörden)

Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater’ı ve Ackley’i bile, sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice’i bile özlüyorum. Sakın kimseye bir şey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra.

Çavdar Tarlasında Çocuklar, Salinger’ın tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler… Bu sürecin bir psikiyatri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield’in masumiyet arayışının iç burkucu romanı. Belki de Salinger’ın.

1993’te Franny ve Zoey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger, 1963’ten bu yana yeni bir yapıt yayımlamamasına ve neredeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.

 

(Basın Bülteninden)

 

Sizler de kitap önerileri göndermek istiyorsanız [email protected] adresine okuma listelerinizi göndere bilirsiniz. 

Bu Yazıyı Paylaş