2019 YKS Ortaöğretim Puanı Eklenmesi Durumu

2019 YKS Ortaöğretim Puanı Eklenmesi Durumu

Paylaş

2019 YKS Ortaöğretim Puanı Eklenmesi hakkında kafası karışık olan öğrenciler için bu işlemin nasıl yapılacağını adım adım anlatıyoruz.

2019 YKS Ortaöğretim Puanı Eklenmesi,18-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan güncellemesi tamamen liseyi bitirdiğinize dayalı doğal bir işlemdir . Bu işlem sizlerin lise boyunca aldığınız notlarınızın ortalamasıdır . Sizler bu tarihler arasında kendi sisteminize (ais.osym.gov.tr) giriş yaparak değişikliğinizi yapabilirsiniz .

Şöyle ki kiminizin puanı yükselecek , kiminizin puanı değişmeyecektir, kiminin puanı düşecektir. Puan düşüklüğünün sebebi sizlerin 12. Sınıf notlarınızdan kaynaklanacaktır .

Ortaöğretim Puanı Eklenmesi Nasıl Yapılır ?

İşlemin nasıl yapıldığı görselleri ile aşağıda sizlere sunduğumuz gibidir. Görüldüğü gibi dakika bile almayan bir işlem.

 

Bir kaç önemli durumdan bahsetmek gerekirse. Sistemde başarı puanınız görünüyorsa zaten o baz alınacak ve ek puanla ilgili herhangi bir sıkıntı olmayacaktır . Zaten sizler ek puanınızı alacaksınız .

 

Bu güncelleme sadece ortaöğretim başarı puanı görünmeyen adaylar için geçerlidir . Mezun öğrenciler de bir kontrol edebilirler , fakat bir değişiklik olmayacaktır . Yazımızın başında belirttiğimiz gibi 12. Sınıf notlarınız bu değişikliğe sebep olan durumdur .

Sakin ve rahat bir tavırla sınavınızın geçmesini temenni eder , Başarılar dileriz.

Bu Yazıyı Paylaş