WhatsApp Uygulamasında Reklam Gösterme Dönemi Başlıyor

WhatsApp Uygulamasında Reklam Gösterme Dönemi Başlıyor

Paylaş

Uzun zamandır konuşulan WhatsApp uygulamasında reklam gösterileceği haberleri şirket tarafından doğrulandı. Peki bu reklamları ne zaman ve nasıl göreceğiz?

WhatsApp uygulaması Facebook’a devredilmeden önce her yıl ödenen küçük ücretler ile kullanılabiliyordu. Ancak Facebook devraldıktan sonra bu ücretin artık ödenmeyeceğini ve tamamen ücretsiz kullanılacağını açıklamıştı. Bu durum karşısında teknoloji kulislerinde reklam söylentilerine yol açmıştı. Zira ücretsiz olarak kullanılan mobil uygulamalarda gelir elde etmek için çok fazla seçenek yok. Ne yazık ki geri tek seçenek oalrak uygulama içi reklamlar kalıyor.

WhatsApp’ın Başkan Yardımcısı Chris Daniels yaptığı açıklamayla bu söylentileri doğruladı. 2019 yılının ilk çeyreğinde gelmesi beklenen güncellemeyle birlikte WhatsApp durumlar bölümünde reklamlar gösterilmeye başlanacak. Dünyada oldukça yaygın bir kullanım alanı olan WhatsApp’ın milyonlarca kullanıcısından hatırı sayılır bir reklam geliri elde etmesi bekleniyor.

Uygulamanın kurucu ortaklarından  Brian Acton Facebook’un Whatsapp’ı yönetme konusundaki politikalarını eleştirerek şirketteki görevinden istifa etmişti. Daha sonra verdiği pek çok demeçte uygulamayı satmaktan dolayı duyduğu pişmanlığı sıkça dile getirdi. Bilindiği üzere bu satış 2014 yılında 22 Milyar Dolara gerçekleşmişti.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş