Sinetink: 2019 Yılında Vizyona Girecek En İddialı Filmler!

Sinetink: 2019 Yılında Vizyona Girecek En İddialı Filmler!

Paylaş

2019 Yılında Vizyona Girecek En İddialı Filmler Neler ? Bu yazımızda sinema editörlerimiz tarafından belirlenen 10 filmi sizler için sıraladık. 2019 yılında seri ve yeniden uyarlama filmlerinin öne çıktığını söyleyebiliriz.

Sinetink: 2019 Yılında Vizyona Girecek En İddialı Filmler Listesi:

Captain Marvel  (8 Mart 2019)

Meg LeFauve ve Nicole Perlman tarafından kaleme alınan senaryosuyla Captain Marvel filmi, 90’lı yıllarda geçiyor ve Kree ırkı ile karşılaşması sonucunda üstün güçlere kavuşan pilot Carol Danvers, yani Captain Marvel’in hikayesine odaklanıyor. Oyuncu kadrosunda Samuel L. Jackson, Jude Law, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lee Pace, Lashana Lynch, Gemma Chan ve Clark Gregg’in gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmde Captain Marvel’ı Brie Larson canlandırıyor.

 

John Wick 3: Parabellum (17 Mayıs 2019)

İkinci filmin sonunda filmin kahramanı John Wick Continental Hotel’de birini öldürdüğü için firari durumuna düşmüştür. Artık yalnız kalan kahramanımızın başına 14 milyon dolar değerinde bir ödülde koyulmuştur. Artık üyesi olduğu topluluğun hedefi haline gelmiştir. Keanu Reeves’in başrolde yer aldığı John Wick serisinin devam filmi 2019 yılında en çok merak edilen filmlerin başında yer alıyor.

 

Once Upon A Time In Hollywood (23 Ağustos 2019)

1969’ların Los Angeles’ında geçen film, ünlü bir dizide oynamış aktörünün film sektörüne girmeye çalışmasını konu ediniyor. Quentin Tarantino’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrol oyuncuları da oldukça iddialı. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth ve daha pek çok usta oyuncunun yer aldığı film, sinema severlerin heyecanla beklediği filmlerin başında geliyor.

 

X-Men: Dark Phoenix (7 Haziran 2019)

X-Men: Dark Phoenix filmiyle yakın geçmişe gidiyoruz. Charles Xavier ve ekibi bir yandan gücü kontrolünün dışına çıkan Jean Grey’i durdurmak bir yandan da dünyayı ele geçirmeye çalışan uzaylılara engel olmak için mücadele ediyor. Simon Kinberg’in yönettiği filmde McAvoy ve Turner’ın yanı sıra Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Michael Fassbender ve Nicholas Hoult rol alıyor.

Joker (4 Ekim 2019)

Sinema tarihinin en çok sevilen kötü karakterlerinden birisi olan Joker filminin senaryosu Todd Phillips ve Scott Silver’ın kaleminden çıkacak. Joker filminin yönetmen koltuğunda da yine Phillips olacak. Oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz gibi isimleri bulunduran filmde Joker’in geçmişine odaklanması bekleniyor.

 

Greyhound (21 Mart 2019)

Alman denizaltılardan kaçarak Kuzey Atlantik’i geçmeye çalışan Amerikan destroyer savaş gemisi ‘Greyhound’un hikayesinin anlatılacağı filmde geminin kaptanı Ernest Krause’yi biyografi filmlerinin müdavimi olan usta oyuncu Tom Hanks canlandıracak. Filmde ayrıca Stephen Graham ve Elisabeth Shue gibi isimlerde rol alacak.

 

Pokémon Dedektif Pikachu (10 Mayıs 2019)

Ülkemizde gösterildiği tarihlerde inanılmaz ilgi gören Pokémon çizgi filminin en sevimli yüzü olan Pikachu beyaz perdeye aktarılıyor. Rob Letterman’ın yönettiği filmde, Ryan Reynolds, Justice Smith, Suki Waterhouse yer alıyor. Filmin konusu ise isminden de anlaşılacağı üzerine karakterimiz Pikachu’nun dedektifliğe merak salması üzerinde yoğunlaşıyor.

 

Aladdin (24 Mayıs 2019)

Oyuncu kadrosunda Will Smith, Naomi Scott, Nasim Pedrad, Mena Massoud yer alan Aladdin filmi hepimizin çizgi filiminden bildiği hikayenin yeniden uyarlanması.  Harikalar mağrasında bulduğu sihirli lambayla hayatı değişen Aladdin filmi Disney imzası ile çıkacak.

 

Star Wars: Episode IX (19 Aralık 2019)

Serinin dokuzuncu filmi ve aynı zamanda Luke Skywalker’ın hikayesinin sona ereceği bu filmle birlikte bir devir kapanacak. Hayranların böyle bir filmin varlığı konusunda uzlaşamadığı bir gerçek olsa da, 2019 yılında da bu kült seriyi izlemek oldukça büyük bir keyif olacak.

Glass (18 Ocak 2019)

Yönetmen M. Night Shyamalan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Glass filmi , 18 Ocak 2019’da vizyona giriyor. Unbreakable üçlemesinin ikinci filmi olan Glass’ın yapımcılığını ise Universal Pictures üstlenmiş durumda. Filmde Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Sarah Paulson, Anya Taylor-Joy gibi ünlü isimler yer alıyor

Not: (Göreceli bir listedir. Evrensel bir görüş içermez )

 

 

Bu Yazıyı Paylaş