Samsung Galaxy C9 Pro İncelemesi

Berkcan Aydemir

Berkcan Aydemir

Yazar // Aytink
Teknoloji ve Otomobil Meraklısı - Ege Üniversitesi
Berkcan Aydemir

Son Yazıları // Berkcan Aydemir (Tümünü Gör)

Samsung Galaxy C9 Pro modelinin incelemesini ve kullanıcı deneyimlerini sizler için değerlendirdik.

Kullanıcısı olduğum Galaxy C9 Pro için ilk yorumum telefon gerçekten çok hızlı. Fiyat/performans oranıyla kıyaslama yaptığımızda rakiplerine göre oldukça avantajlı durumda. Tasarımı oldukça güzel olan ürünün, gold rengi elimize geçti ve oldukça şık. Tamamen yek pare bir şekilde üretilen telefon, aliminyum kasadan yapılmış ve oldukça kaliteli bir his veriyor.

Telefonun en sevdiğim yönü şarjının uzun süre gidebiliyor olması. Gün içerisinde sürekli aktif olarak telefonu kullanmamıza rağmen yaklaşık 18 saate yakıp bir pil ömrü sunuyor. Yine çift hat takılabilmesi bu telefon için bir diğer artı bir özellik olmuş. Şirket hattınız varsa gerçekten kullanışlı oluyor ve ikinci bir telefon taşımak zorunda kalmıyorsunuz.

Kamerası gündüz ve ışıklı ortamlarda oldukça çok iyi çekimler yapıyor. Ancak işe gece çekimine gelince düşük bir çekim kalitesine sahip. Fiyat olarak 1550-1750TL bandıda .Rakipleri ise 2000-2500TL arasında seyrediyor. Cihaz ithalatçi garantili olarak satılıyor. Ürünün Samsung türkiye garantili dağıtımı ise bulunmamakta.

Son Kullanıcı Yorumu

Eski bir iPhone kullanıcı olarak bu telefona geçtikten sonra oldukça rahat ettiğimi söyleyebilirim. Önceki telefonum iPhone 6 Plus 16GB modeliydi. Telefona gelen ios 11 güncellemesi ile gerçekten büyük sıkıntılar yaşadım. Apple’da yaşadığım bu sorunlar beni yeni bir telefon arayışına soktu. Şarj sorunu ve parça değişiminde yüksek fiyatlandırma nedeniyle yeni telefon tercihimi Apple yerine Samgung marka bir üründen kullandım. Fiyat olarak fazla yukarılara çıkmadan da başarılı bir telefon deneyimi yakalamak mümkün diye düşünüyorum.

Galaxy C9 Pro Teknik Özellikler

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 653 MSM8976Pro 8 Çekirdek 1.95GHz Hızında

Ekran Boyutu: 6.0 inç

Ekran Çözünürlüğü:1920×1080(FHD)

Grafik İşlemci: Adreno 510

Bellek(Ram):6 GB

Dahili Depolama: 64 GB

Arttırılabilir Depolama: 256 GB

Ön Kamera: 16 MP

Arka Kamera: 16 MP

Ağırlık:188 Gr

Boyutlar:162.9×80.7×6.9

Batarya: 4000mAH Hızlı Şarj Özelliğine Sahip Type-C Girişli