Merve Özbey “ Devran” Döner Dedi…

Merve Özbey “ Devran” Döner Dedi…
Yaşar Can Yoldaş

Paylaş

Merve Özbey, 4 yıl önce çıkardığı ilk albümü olan “Yaş Hikayesi” nin ardından ikinci albümü “ Devran ”ı sevenleriyle buluşturdu.

Merve Özbey, 8 şarkıdan oluşan Devran albümünde içlerinde Erdem Kınay ve Ersay Üner’inde bulunduğu birçok ünlü isimle çalıştı. Çalıştığı ünlü isimlerin yanı sıra albümün son şarkısı olan “Eyvallah”ın sözü ve müziği ise Özbey’in kendisine ait.

Albümde daha önceden de kulaklarımızın aşina olduğu birkaç şarkıda yeni versiyonlarıyla mevcut.

“Kül ve Yaramızda Kalsın” Albümün Bilinen Şarkıları

Sözü  ve müziği Barış Bilgili’ye ait olan “Kül” isimli parçayla ilk olarak 5 yıl önce Hande Ünsal ile tanışmış daha sonrasında ise Cengiz Kurtoğlu’nun “Saklı Düşler” albümünde karşılaşmıştık. 5 sene sonra Merve Özbey, yeni yorumuyla şarkıya tekrardan hayat vermiş diyebiliriz.

Diğer tanıdık şarkı ise “Yaramızda Kalsın”. Şarkının sözü ve müziği geçtiğimiz sene genç yaşta kaybettiğimiz Onur Can Özcan’a ait. Amatör ve profesyonel bir çok sanatçı tarafından seslendirilen şarkıyı albümüne alan Özbey, başarılı yorumuyla Onur Can’ı tekrardan hatırlatmış bizlere.

İlk klip “Tebrikler”e Çekildi.

Merve Özbey, albümünün ilk klibini çıkış parçası da olan ‘Tebrikler’e çekti. Klibin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel yer alırken, klibin çekimleri özel izinler alınarak Çapa Fen Lisesi’nde yapıldı.

İşte KNY & DMC etiketiyle yayınlanan “Devran” albümünde yer alan “Tebrikler” isimli şarkısının video klibi

İşte Devran Albümünde Yer Alan 8 Şarkı:

Konumuz Var
Tebrikler
Devran
Yaramızda Kalsın
Kül
Gücüm Yetmez
Kalır mı Günah
Eyvallah

Bu Yazıyı Paylaş