LGS ’ye Son 1 Gün

LGS ’ye Son 1 Gün

LGS ‘ye son 1 gün … Sınava girmeden önce nelere dikkat dilmeli ?

LGS ‘ye gitmeden önceki gün;

  • Eksikler üzerine ancak 3 Haziran Cuma gününe kadar tekrarlar yapılmalıdır. Son gün ders çalışılmamalıdır, son gün çalışma yapmak sizin için kafa karıştırıcı olabilir.

  

  • 1 gün önceden akşam en geç 22:30’da yatılmalı ve sabah 07:00’de kalkılmalı ve güzel bir kahvaltı yapılmalıdır. Gece yatmadan önce yenecek yoğurt, muz, kiraz gibi yiyecekler, papatya veya lavanta çayı, sıcak süt gibi içecekler uykuya çabuk dalınmasını sağlayacaktır.

 

  • Beslenmeye çok dikkat edilmeli, beslenme rutini bozulmamalı ve özellikle son akşam evden yemeye özen gösterilmelidir. Öğünleri atlamadan, sağlıklı besinler tüketilmelidir. (Normal kahvaltı rutinene eklenecek şekerli veya ağır yiyecekler örn;bal, pastırma vb. vücudunuzu ters yönde etkileyebilir.) Sınav sabahı içecekler fazla abartılmamalıdır.

 

 

  • Son gün temiz havada yürüyüş ve hafif egzersizler (ısınma hareketleri vb.) yapılmalıdır. Bu etkinlikler zihni rahatlatacak ve akşam için rahat bir uykuya hazırlık olacaktır. Yorucu ve ağır sporlardan, fiziksel anlamda sakatlanmaya yol açabilecek aktivitelerden kaçınılmalıdır.

 

 

  • Son gün rahatlatıcı etkinlikler (kitap okuma, müzik, ılık duş vb. gibi) yapılmalıdır. Stres ve kaygıya yol açabilecek herhangi bir sohbet veya içerikten kaçınılmalıdır.

Başarıya Giden Yolda İnanç ve İstek!

  • LGS sabahı ılık bir duş alınmalı, bu gözenekleri açacak ve vücudun daha dinç olmasını sağlayacaktır.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Saniye Bayram Sabuncuo

Aytink.com Yazarı // Rehber Öğretmeni