Kitap Okumak İçin En İdeal Yerler

Kitap Okumak İçin En İdeal Yerler
Erdem Güç

Paylaş

Kitap okumak için özellikle bir yere ihtiyaç duymayan da var, rahat edemeden konsantre olamayan da .. Tek başına okumayı seven de var, kalabalık içerisin de okumayı seven de. Kitap okumak için en ideal yerler yazımızda herkese hitap eden yerleri sizler için derlemeye çalıştık .

Kitap Okumak İçin En İdeal Yerler yazımızda öncelik sonrası olmadan önerdiğimiz yerler şöyle :

Evde Tek Başına Kitap okumayı Sevenler İçin İlk Önerimiz “Cam Kenarı”

Kitap okumanın keyfini alabileceğiniz yegane yerlerin başında cam kenarları geliyor. Sayfaları değiştirirken, gözünüzü dinlendirirken dışarıda olan biteni seyretmek size iyi gelecektir.

 

Dışarıda Kahve İçerek Okumak İsteyenlere “Kitap Kafe”

Ülkemizde her geçen gün sayıları artan kitap kafe konsepti dışarıda kitap okumayı sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir. Kitap aralarında okuduğunuz kitap üzerine dostlar edinmeniz de olası ..

 

Beni okumaya teşvik etsin diyorsan “Kütüphane”

Gerek üniversite kütüphaneleri gerekse halk kütüphanelerindeki kitap sayıları çok yeterli olmasa da sıradan bir okuyucuyu tatmin edecek düzeyde olacaktır. Orada kitap okuyan veya ders çalışan insanları gördükçe okuma isteğiniz daha da artacaktır.

 

İki ders arasında boş vaktiniz çoksa “Boş sınıflar”

İki ders arasında genelde bir iki saatlik zaman olabiliyor. Kavga eden çiftler veya telefonla konuşan birileri yoksa boş sınıflar kitap okumak için oldukça ideal yerlerdir. Özellikle kantindeki gürültü ve koku hesaba katıldığında boş sınıf her zaman ideal bir kitap okuma yeridir.

 

Kitap okumak için biraz para harcaya bilirim diyenlere “Vapur, Çay ve Simit”

Denize kıyısı olan şehirlerde yaşayanlara özel bir zevk olmakla birlikte, başlı başına özel bir zevktir. Çay ve simit eşliğinde okunan kitap denizin tuzlu kokusu ile birlikte zihninize kazınır. Bir de okuduğunuz kitabın içerisinde deniz ve vapur betimleniyor ise .. İşte o zaman “değmeyin keyfime” ..

 

Açık hava olmadan zihnimi toplayamıyorum diyorsan “Parklar ve Çimenler”

Güneşli ve güzel günlerin vazgeçilmez kitap okuma mekanları çimenler. Yanınızda termos da varsa hiç bir eksik yok demektir. Şartlar kitap keyfi yapmak için oldukça uygun ..

 

Yolum uzun, vaktim çok diyorsanız “Uçak”

Bunu zaten biliyorsunuz .. Ama yine de bu durumun keyfi başka. Sırt çantası taşımak gerekiyor tabi .. Uzun süreli yolculuklarda en güzel sohbet genelde kitapla olandır .. Yanınızda sohbet etmeyi bekleyen bir insan varsa bu durumdan çok hoşnut olmaya bilir.

 

Bu Yazıyı Paylaş