IMDb’nin Ücretsiz Film, Dizi ve İçerik Platformu Freedive Yayında!

IMDb’nin Ücretsiz Film, Dizi ve İçerik Platformu Freedive Yayında!

Paylaş

Dünyada film değerlendirmesi denildiği zaman akla ilk gelen web sitesi olan ve Amazon’un sahibi olduğu IMDb, Freedive ile online platformda yayıncılık yapacak. Hem de ücretsiz!

IMDb’den yapılan duyuruda Freedive’ın şuan için A.B.D. sınırları içerisinde IMDb, Amazon Fire TV ve Amazon üyelerine hizmet vereceği bilgisini paylaştı. Açıklamada yer alan bir diğer önemli husus ise içeriklerin tamamen ücretsiz olacağı. Ancak bu hizmeti sağlaya bilmek için içeriklerde reklamlar bulunacak. Bu reklamları kaldırmak için ekstra bir üyelik veya “premium” hizmetin olmayacak. Yani hizmet verdiği sürece hiç bir şekilde paralı bir yayın platformu olmayacak. Ücretli içerikler için Amazon Prime Video hizmet vermeye devam edecek.

Freedive Diğer Ülkelerde Olacak mı?

Mevcut açıklamalar ışığında ülkemiz için bir beklenti yaratmak güç. Her ne kadar şirketin bunu zaman içerisinde geliştireceğiz açıklamasından yola çıkarak diğer ülkeler için de destek vereceği konusunda iyimser yorumlar yapılsa da ülkemizde hizmete girmesi zaman alacak gibi. Zira paralı yayın platformları bile kurulduktan çok sonra ülkemizde hizmet vermeye başladı. Ek olarak bugün amazon’un pek çok diğer ücretli hizmeti de ülkemizde sunulmadığını hatırlatmak da fayda var.

Neden Önemli Bir Gelişme ?

Gelelim bizi asıl ilgilendiren konuya. Ülkemizde hizmet vermese dahi sektörde önemli bir adım olduğu kesin. Çünkü Televizyon dünyasının dijital platformlara mesafeli duruşu günümüzde değişmeye başladı. İzleyicinin değişen bu düzende ücretsiz film, dizi ve içeriklere erişme imkanı olması diğer platformları da benzer projeler için harekete geçirebilir. Çünkü bu adımı atan alelade bir şirket değil, global dünyanın en önemli oyuncularından birisi olan Amazon firması.

Freedive Hangi film ve diziler var ?

Platformda yer alan bazı dizi ve filmler şu şekilde:

Dizi / TV Şovu: Fringe, “Heroes,” “The Bachelor” (sezon 20-21), “Gilligan’s Island,” “Duck Dynasty,” “Quantum Leap,” “Born This Way,” “Kitchen Nightmares” and “Without a Trace.”

Film: “Awakenings,” “A Few Good Men,” “Adaptation,” “Drive,” “Foxcatcher,” “Gattaca,” “Memento,” “Run Lola Run,” “The Illusionist,” “The Last Samurai,” “True Romance,” Patty Jenkins’ “Monster,” and Woody Allen’s “Midnight in Paris.”

Ayrıca “The IMDb Show”, “Casting Calls” ve “No Small Parts” da platformda yer alan diğer yapımlar.

 

Bu Yazıyı Paylaş