Yeni Bir İş Kurmak İçin İlham Veren Filmler

Yeni Bir İş Kurmak İçin İlham Veren Filmler

Paylaş

Yeni bir iş fikri yaratarak zorluklara göğüs germiş insanların hayatını anlatan ve ilham veren filmler.

İşte Yeni Bir İş Kurmak İçin İlham Veren Filmler Listesi:

1- jOBS

kinopoisk.ru

jOBS, senaryosunu Matt Whiteley’in yazdığı ve yönetmenliğini Joshua Michael Stern’in yaptığı, Steve Jobs’un hayat hikayesini anlatan 2013 ABD yapımı biyografik dram filmidir. Jobs ve Wozniak’ın tanışıp Apple şirketini kurma hikayesini anlatan film pek çok insana ilham verecek türde.

 

2- Sosyal Ağ 

Sosyal Ağ, 2010 yapımı David Fincher imzalı başrollerini Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield’ın paylaştığı 3 Oscar ödüllü ABD filmidir. Film Facebook’un üniversitedeki yurt odasından, plazaya kadar kuruluş aşamalarını güzel bir şekilde ele almış. Bu gün milyarlarca kişinin kullandığı sosyal medya fikrinin oluşumu eminim pek çok kişiye ilham verecektir.

 

3- The Founder

3 Mart 2017 tarihinde Türkiye sinemalarında yerini alacak olan The Founder adlı Biyografi, Dram ve Tarih türdeki yapımda Michael Keaton başta olmak üzere Nick Offerman ve John Carroll Lynch gibi isimler başrol kadrosunda yer alıyor. McDonald’sın kurucusu olan Ray Kroc’un hayatını gözler önüne seren yapımda John Lee Hancock’un imzası bulunuyor.

 

4- JOY

Joy, dört nesildir yükselmekte olan bir ailenin kızıdır ve kendi hayatında ulaşmak istediği yerlere koyduğu yeni kurallar ile şekillendirmek ister. Ailenin hem içinde hem de dışında, düşmanların dost, dostların ise düşman olduğu bu dünyada dramatik komedi tadında bir hikaye izliyoruz.

 

5- Büyük Açık

Sektörün dışında bulunan dört kişi, büyük bankaların, hükümetin ve medyanın görmek istemediği bir şeyi gördüklerinde ekonominin küresel çöküşünden faydalanacakları bir fikir oluşmuştu. Büyük Açıktan faydalanmak isteyen bu 4 kişinin gerçek ve çarpıcı hikayesini izliyoruz.

 

6- The Wolf of Wall Street

Para Avcısı, 2013 ABD yapımı kara komedi filmidir.Yönetmenliğini Martin Scorsese üstlenmiştir, senaryosu Jordan Belfort’un aynı isimli otobiyografik romanından Terence Winter tarafından uyarlanmıştır. Film borsa üzerinden zengin olan bir adamın hikayesi anlatılıyor.

 

7- Yeni Bir Başlangıç

Jerry Maguire Uluslararası Spor İdaresi’nin (SMI) en üst temsilcisi olarak camianın tartışmasız lideridir. Jerry güzel nişanlısı Avery Bishop’ a bağlıdır ve iyi bir ilişkileri vardır. Tek sorun Jerry’nin kendini otomatik pilota bağlamış olmasıdır. Arkadaşlığı iyidir, ancak cinsellikte kötüdür. Jerry SMI için yazdığı Düşündüklerimiz ve Söyleyemediklerimiz : İşimizin Geleceğidir. Sloganı yüzünden işler karışır ve işten çıkarılır. İşinden atılmış ama kendine güvenli ve kim olduğunun farkında olarak herşeye sıfırdan başlamak zorunda kalır.

 

8- Stajyer

Jules Ostin, genç yaşına rağmen başarıyı yakalamış bir şirketin sahibidir. Şirkette ki çalışanlarının birinin önerisi üzerine, yeni bir stajyer alım programını devreye sokar ve bu program alışılagelmişin tamamen dışında olacaktır. Çünkü, stajyer olarak işe alınacak kişi yaşlı biri olmak zorundadır. Programa başvuranlar arasında alınmaya hak kazanan ilk kişi ise, 70 yaşındaki Ben Whittaker olmuştur. Şirketin genç kadro ortalamasını bir hayli yükselten Ben ile Ostin arasında zamanla güçlenen bir iş ilişkisi ve iyi de bir dostluk oluşacaktır…

Bu Yazıyı Paylaş