Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Filminden İlk Görüntüler

Vecihi Hürkuş’un hayatını konu alan Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Filminin Teasarı yayınlandı.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filminde Türk havacılık tarihinin en önemli ismi olarak kabul edilen Vecihi Hürkuş’un hayatından kesitler anlatılıyor. 25 Mayıs’ta vizyona girecek filmin başrolünde Hilmi Cem İntepe ve Gizem Karaca yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Kudret Sabancı oturuyor.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman İlk Görüntüler

 

Filmin Yönetmeni ve Oyuncuları Neler Söyledi

Kudret Sabancı:“Kurmaca değil, gerçek bir karakter Vecihi. Bu filmde onun hayatı ön plana çıkıyor. Bunu en iyi şekilde beyaz perdeye yansıttığımıza inanıyorum. Geniş bir kadro, güzel bir hikaye ve güzel bir prodüksiyonla çalıştık. Çıkan sonuç da gayet tatmin edici oldu” 

Hilmi Cem İntepe: “Sonuçta gerçek bir kahraman Vecihi Hürkuş. Onun ruhunu yaşamak, onunla aynı şeyleri hissetmek değişik bir duyguydu benim için. Bazı sahnelerde zorlandım. Ben de ilk kez izledim görüntüleri ve çok heyecanlandım. İnşallah karşılığını alırız ve seyirci filmden memnun ayrılır”

Gizem Karaca: “Gerçekten çok severek oynadık. İlk kez bir dönem filminde oynadım. O yüzden kendimi görünce heyecanlandım. Filmin her saniyesi bizim için çok değerliydi. Yaşadığım en farklı set deneyimim oldu” dedi. Afişle ilgili de konuşan Karaca, “Afişteki fotoğraf bana benzemiyor, yaşlı çıkmışım. Afiş o olmayacak, değişecek”

Vecihi Hürkuş Kısa Biyografisi

Vecihi Hürkuş, Türk pilot, mühendis ve müteşebbis. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye’nin ilk yerli uçağını üretmiştir.