Her Yerde Oynayabileceğiniz Zeka ve Mantık Gerektiren Mobil Oyunlar

Her Yerde Oynayabileceğiniz Zeka ve Mantık Gerektiren Mobil Oyunlar
Erdem Güç

Paylaş

Her Yerde Oynayabileceğiniz Zeka ve Mantık Gerektiren Mobil Oyunlar ..

Zeka ve Mantık Gerektiren Mobil Oyunlar:

RISK: Global Domination

SMG Studio tarafından geliştirilen oyunun temel amacı dünyayı ele geçirmek. Sıra tabanlı oynana oyunda her turda birimlerdeki sayınızı güçlendirip, atak yapabiliyorsunuz. Her kıtayı ele geçişinizde ise çeşitli kart bonusları elde ediyorsunuz. Oyunun en güzel tarafı ise bir çok harita ve oyun modu olması. İsterseniz bilgisayara karşı veya online rakiplere karşı oynaya bildiğiniz oyunu tek telefon ile yanınızdaki arkadaşlarınızla da karşılıklı oynaya biliyor olmanız. Oyun bedava olarak sunulmuş olmasına karşın çeşitli kısıtlamaları açmak için 2,99 TL gibi küçük bir ücret ile tam sürüme dönüşüyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hasbro.riskbigscreen

 

Happy Glass

 

Oldukça basit görünen oyunun ileri seviyeleri beyninizden ateş çıkmasına sebep olabilir. Çünkü bu oyunda yapacağınız hamleler suyun akış yönünü ve şeklini tahmin etmek üzerine kurulu. Arayüzü ve grafikleri hemen hemen bütün cihazların oynatabileceği türde olan bu oyunu çok seveceksiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.game5mobile.lineandwater

 

 

Little Alchemy 2

Evrende bulunan maddeleri karıştırarak yeni bileşikler ve maddeler elde ettiğiniz basit ama eğlenceli bir oyun. İçinizdeki simyacıyı ve kaşifi ortaya çıkaracak olan oyunda keşfedilmeyi bekleyen yaklaşık 5000 element ve madde bulunuyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.recloak.littlealchemy2&hl=tr

 

Roll the Ball: slide puzzle

Oldukça basit bir oynanışı olan bu oyunda zeka, mantık, öngörü gibi pek çok unsur bulunuyor. Topu kırmızı HEDEF bloğuna götürmek için parmağınızla blokları kaydırarak bir yol yaratın. Fakat perçinli bloklar yerinde oynatılamaz.  Oyun içerisindeki çeşitli oyun modları sayesinde sıkılmadığınızı söyleyebiliriz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitmango.rolltheballunrollme

 

Brain It On! – Physics Puzzles

Oldukça basit gözüken oyunda çok sayıda beyin zorlayın bulmaca yer alıyor ve bu bulmacalar sürekli güncelleniyor. Oyunda bir problemin tek bir çözümü yok. Bu sayede herkes kendi tarzıyla bulmacaları çözebilir ve oyun içindeki başarı sırasını yükseltebilir.

 

Bu Yazıyı Paylaş