Fotoğrafçılık Tutkunları İçin Dünyanın Dört Bir Yanındaki Harika Yerler

Fotoğrafçılık Tutkunları İçin Dünyanın Dört Bir Yanındaki Harika Yerler

Paylaş

Fotoğrafçılık Tutkunları İçin Dünyanın Dört Bir Yanındaki Harika Yerler yazımızda doğal güzellikleri ile harika kareler sunacak yerleri derlemeye çalıştık.

Fotoğrafçılık Tutkunları İçin Dünyanın Dört Bir Yanındaki Harika Yerler Listemiz Şu Şekilde:

Kuzey Işıkları

Kutup ışıkları ya da Kutup aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Kutup ışıkları çoğunlukla İskandinavya, İzlanda, Grönland, Kanada, Alaska ve Kuzey Sibirya bölgelerinde görülüyor.

 

Hillier lake – Pembe Göl

Pembe Göl, Batı Avustralya’nın Goldfields Esperance bölgesinde bir tuz gölüdür. Esperance’in batısında 3 kilometre kadar uzanır ve doğuda güney sahil karayolu ile sınırlıdır.

 

Büyük Mavi Çukur

Büyük mavi çukur, Belize açıklarında bulunan büyük sualtı obruğu veya deniz çukuru. Belize City’den 70 km uzaklıkta bulunan Lighthouse Resifi’nin merkezinde bulunur. 300 metre çapında ve 124 metre derinliğindeki delik dairesel bir biçimdedir.

 

Kırmızı Sahil

Çin’nin Parjin şehrinin 30 km güney batısında Liaohe Nehri Deltası bulunur. Adını tuzlu-alkali topraklarda yayılan deniz otu türünün (flourishes) görünümünden almaktadır. ilkbahar (Nisan-Mayıs) aylarında büyümeye başlayan bu otlar, yaz boyunca yeşil kalır. Sonbaharda ise kırmızı-alevli renge dönüşür ve kırmızı bir plaj manzarası oluşturur. Kırmızı Plaj, bir doğa rezervi olduğu için küçük bir bölümü hariç halka kapalıdır.

 

Beachy Head

Beachy Head İngiltere’nin güney sahilinde, Seven Sisters’ın hemen doğusunda, East Sussex’in Eastbourne kasabası yakınlarındaki kalker bir burundur. Denizden 162 metre kadar yükselen burun, Britanya’nın en yüksek kalker uçurumudur.

 

Ten Peaks

Alberta, Kanada’daki Banff Ulusal Parkı’ndaki Moraine Gölü’ne bakan 10 sivri, karlı, dağ tepeleri.

 

Atlantik Okyanusu Yolu

Norveç’te yer alan bu 8.3km uzunluğunda ki yol Atlantik Okyanusu üzerinde yer alan bir ada parçasıyla karayı birbirine bağlıyor. Fırtınalı havalarda ise bu yolda araç sürmek yürek istiyor. Roller coaster’ı andıran tasarımı ise yapının en ilginç yönlerinden biri.

 

River of Flowers

Keukenhof, Avrupa Bahçesi olarak da bilinir ve Hollanda’nın Lisse kentinde bulunan dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden biridir .

 

Cinque Terre

Cinque Terre İtalyan Rivierası’nın engebeli sahillerden oluşmuş bir bölgesidir. La Spezia şehrinin batısında, Ligurya bölgesinde yer alır.

 

Skaftafell

Skaftafell Buzulları, İzlanda

Bu Yazıyı Paylaş