Evde Oturmak Yerine Kendinize Hobi Edinebileceğiniz Beş Aktivite

Evde Oturmak Yerine Kendinize Hobi Edinebileceğiniz Beş Aktivite

Paylaş

İşiniz, okulunuz veya herhangi bir uğraşınız yoksa bütün gün evde oturmak işkence gibi gelir. Evde boş boş oturmak yerine düşük maliyetle ve kolayca yapabileceğiniz beş aktivite ne ?

Sürekli gezmekten de sıkıldıysanız ve  bir şeylerle uğraşmak istiyorum diyorsanız, gelin sizlere biraz kendimize biraz da çevremize faydalı olabilecek hobi ve aktivite önerelim.

 

1- Okumak güzel, güzel şey okumak .. 

Hepimizin de bildiği gibi, kitap okumak can sıkıntısına, “mod” düşüklüğüne en iyi gelen şeylerden biridir. Ama bunu biraz alışılmışın dışına çıkartıp, tarzınızın dışında olan kitaplara yönelelim ve daha farklı bilgiler öğrenelim. Hatta okumayı kitaplarla sınırlamadan dergi, internet sitesi vb. gibi şeyleri okumayı da alışkanlık haline getirelim.

 

 

2- Eskiden spor salonları mı vardı ?

“spor salonlarına onlarca para dökmek istemiyorum.” “ çevremde spor salonu yok.” Tarzındaki bahaneleri bir kenara bırakalım ve hemen  telefonunuzun uygulama mağazasından haftalık-aylık egzersiz programlarını ücretsiz  olarak indirelim.  Koşmak için kapalı alanlardaki koşu bantlarına da gerek yok. Varsa bir park, sahil kenarı, futbol sahası çıkın evden bir temiz hava alın. Koşmasanız bile yürüyün. Yaz geldiğinde fit görünmek ne de olsa hepimiz hakkı.

 

 

3- Çocuk Kitapları Tasarlayın .. 

“ben bunların hepsini zaten yapıyorum daha farklı şeyler arıyorum .” diyorsanız bir de buna bakın…

Hepimizin çevresinde yeni öğrenmeye başlayan çocuklar vardır. Özellikle 2- 3 yaşlarında ya da anaokulu çağındaki çocukların hoşuna gidebilecek keçeden el kitapları bu yıl çok moda üstelik masrafsız.

Tamamen hayal dünyanıza bağlı olan bu tasarımlar hem öğretip hem eğlendiriyor. Yapımı basit, eğlencesi çok.

 

4- Hayatınıza renk katın .. Boyayın!

Boya yapmak birçok insanın ruhuna dokunabilen nadir aktivitelerden biridir.

“benim yeteneğim yok.”, “ ben yapamam.” gibi bahaneler gerektirmeyen, herhangi bir tarza uygun olmasının bir önemi olmayan sadece ruhuna dokunan enfes bir hobi. İster ahşap boyama, istersen kağıt boyama gibi bir çok seçeneğin de var üstelik. Hadi şimdi al eline fırçayı ve duygularını yansıt.

 

5- Kafanızı dağıtmak için pedal çevirin .. 

 

Eskiden birçoğumuzun tek hayali olan bisiklet sürmek, şimdilerde ki teknolojinin gelişmesiyle geri plana atıldı. Elektronik aletlere olan ilgimiz birçok şeyden bizi geri çektiği gibi çocukluğumuzun hayali olan bisikleti de elimizden aldı diyebiliriz. Oysa bisiklet hem spor yapabilme anlamında hem de arkadaşlarımızla güzel vakit geçirebilmek için çok ideal bir araç.

Sahil kenarında ya da bir parkta bisiklet sürüp o anki ortamı izlemenin verdiği huzur başka neyde var ki? 🙂

 

 

 

Bu Yazıyı Paylaş