Zamanında Final Yaparak Tadında Bırakmış Efsane Türk Dizileri

Zamanında Final Yaparak Tadında Bırakmış Efsane Türk Dizileri

Paylaş

Bilindiği üzere Türkiye’de diziler hem süre hemde bölüm sayısı olarak yabancı muadillerinin çok ilerisinde ! Zamanında Final Yaparak Tadında Bırakmış Türk Dizileri yazımızda efsaneleşmiş Türk dizilerini sizler içi ele aldık. Not: Sayıları çok fazla değil

Zamanında Final Yaparak Tadında Bırakmış Türk Dizileri listesi şu şeklide;

1- EZEL 

Yayın hayatına 2009 yılında başlayan Ezel dizisi 2 sezon yayınlanmış ve toplamda 71 bölüm olarak çekilmiştir. Dizi yayınlandığı dönemde oldukça sevilmiş ve pek çok sahnesi çeşitli platformlarda milyonlarca izlenmiştir. Özellikle Ezel ve Ramiz dayı arasındaki “bak yeğen …” diye başlayan diyaloglar dönemin fenomenleri arasında yer almıştır.  Ezel dizisini özel yapan şeylerden birisi de reytingleri yüksek giderken yapımcı şirketin senaryo uzatmayacağız ve zamanında bitireceğiz açıklamasına riayet ederek diziyi zamanında bitirmesi olmuştur.

2- İKİNCİ BAHAR

Şener Şen ve Türkan Şoray gibi dev isimleri kadrosunda bulunduran İkinci Bahar dizisi dönemin en sıcak aile dizilerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Ali Haydar Usta ve Samatya esnafının oluşturduğu ortam ve dostluk gerçekten izlemeye değer. 1998 ve 2001 yılları arasında yayınlanan dizi toplamda 37 bölümden oluşmaktadır. Yayınlandığı dönemde kanalın daha fazla para vermesine rağmen final kararı almış ve Antep sofrasının tadını damağımızda bırakmıştır.

 

3- İÇERDE

Geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan dizilerinden biriSi olan ve “içerdeyim” repliği fenomen haline gelen İçerde dizisi de yine tadında bırakan diziler arasında yer almıştır. Zaten daha dizi başlarken 39 bölüm olacağı  açıklanmıştır.

 

4- SUSKUNLAR

2012 yılında yayınlanan Suskunlar dizisi,  kardeş gibi olan Ecevit (Murat Yıldırım), Bilal (Sarp Akkaya), İbrahim (Güven Murat Akpınar) ve Zeki’nin (Tugay Mercan) çocukken yaptıkları masum bir hata sonucunda hapse girmelerini ve burada darp edilmelerinin, tecavüze uğramalarının ardından hayatlarının altüst oluşunu konu ediyor. Dizi toplam 28 bölüm sürmüştür. Ancak diğer dizilerden farklı olarak planlandığı için değil, düşen reytingler sonucu final yapmıştır. Ancak tam tadı kaçmaya başlamadan bitirdiği için listemizde yer almıştır.

 

5- HATIRLA SEVGİLİ

2006 – 2008 yılları arasında yayınlanan dizi, siyasî görüşlerinin farklılıkları sebebiyle araları açılmış iki eski dost olan Rıza ve Şevket’in çocuklarının birbirlerine aşık olmasını ve aşklarının ilgili dönemin siyasî gelişmeleriyle nasıl etkilendiğini anlatmaktadır. Toplamda 68 bölüm süren dizi 2 sezon sürmüş ve tadında bırakmıştır.

 

6- KARAYILAN

Karayılan, Gaziantep’in Fransız işgalinden kurtuluşunu konu alan bir Türk televizyon dizisi. Türkiye’nin en yüksek bütçeli ikinci dizisi olma özelliğini taşıyan “Karayılan”ın çekimleri; İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da yapılmıştır. Toplamda 18 bölüm süren dizi milli mücadele yıllarını anlatan ve tadında bırakan bir dizi olmuştur.

 

7- LİSE DEFTERİ

Bir dönemin en çok izlenen gençlik dizilerinden birisi olan lise defteri basketbol ve aşk temasıyla ön plana çıkmıştır. Türkiye genelinde çok ses getirmese de gençlik dizileri arasında ayrı bir yere sahip olan dizi toplam 28 bölümden oluşmaktadır.

 

Bu Yazıyı Paylaş