Dünya Çapında 100 Milyondan Fazla Satmış Kitaplar

Dünya Çapında 100 Milyondan Fazla Satmış Kitaplar

Paylaş

Bu listede, dünya çapında 100 milyondan fazla satmış kitaplar derlenmiştir.

Dünya çapında 100 milyondan fazla satmış kitaplar hazırlanırken, dini ve siyasi kitaplar dahil edilmemiş, sadece ticari olarak satılan ve tek cilt olan kitaplardan oluşan bir liste yapılmıştır. Seri kitaplar dahil edilmemiştir.

1) İki Şehrin Hikayesi (A Tale of Two Cities) –  Charles Dickens

İlk basımı 1859 yılı olan İki Şehrin Hikayesi tarih türünde bir kitaptır. Kitabın orijinal dili İngilizcedir. 200 Milyon civarında satış rakamına ulaştığı ifade edilmektedir.

2) Küçük Prens (Le Petit Prince) – Antoine de Saint-Exupéry

İlk baskısı 1943 yılında çıkan kitabın orijinal dili Fransızcadır. Kurgu türündeki kitap yaklaşık 140 Milyon civarında satış rakamlarına ulaşmıştır.

3) Hobbit (The Hobbit) – J. R. R. Tolkien

1937 yılında basılan fantastik türdeki kitap, dünya çapında büyük hayran kitlelerine ulaşmayı başarmıştır. Orijinal dili İngilizce olan kitap 100 Milyon civarında satmıştır.

4) Kızıl Köşkün Rüyası (紅樓夢/红楼梦 Hong lou meng) – Cao Xueqin

1759 yılında yazılan destan türündeki kitap uzak doğu kültürünün önemli eserleri arsında yer almaktadır. Yaklaşık 100 milyon civarında satmıştır.

5) On Küçük Zenci (And Then There Were None / Ten Little Niggers) – Agatha Christie

Ünlü polisiye roman yazarı Agatha Christie’nin kaleme aldığı kitabın ilk baskısı 1939 yılında basılmıştır. Polisiye türdeki kitap 100 Milyonu aşan rakamlara ulaşmıştır.

Kaynakça: Wikipedia

Bu Yazıyı Paylaş