Behzat Ç. Geri Döndü La!

Behzat Ç. Geri Döndü La!

Paylaş

Türkiye’nin en çok sevilen dizilerinden biri olan Behzat Ç. 6 yıl aradan sonra tekrar izleyicisiyle buluştu. Ancak bu sefer tek bir farkla, TV’de değil dijital bir platformda yayında!

Öncelikle dizinin henüz yayınlanan 1. bölümünü izlemeyenler için şunu söyleyelim, bu yazımızda spoiler yoktur. 🙂 

Bildiğiniz gibi Amirim hüzünlü bir sahne ile ekranlara veda etmişti. İçkiler hazırlanmış radyoda Neşet Baba’nın “Haydar Haydar” şarkısı eşliğinde son konuşma yapıldı ve gidiyom la ben demişti.

Behzat Ç. izleyicisi geçen yıllar içerisinde –ki bunlardan biri de benim- defalarca baştan sona tekrar tekrar izledik tüm bölümleri. Bilmeyenler belki de Neşet Ertaş’ı, anasonu, dost sohbetlerini Behzat Ç. ile sevdi, öğrendi…

Erdal Beşikçioğlu’na “İzleyici Behzat Ç.’yi neden bırakmadı?” sorusu her sorulduğunda “onu bende bilmiyorum, sevdiler ve bırakmadılar” diyor. Belki de sorunun cevabı tam olarak budur. Bir kere en önemlisi samimi bir dizi; sohbeti, hüznü, aksiyonu, küfürlü sahneleri, dizi içerisinde kullanılan şarkılar.

Hepsi kusursuz denilecek kadar güzel bir matematikle işliyor. Ve birbiriyle kimyası çok iyi tutmuş ekip bir araya geldiği zaman işte böyle tadından yenmeyecek bir iş ortaya çıkıyor.

Gelelim yeni sezon Behzat Ç.’ye. Aslında yeni eski diye ayırmaya gerek yok her şey kaldığı yerden devam ediyor. Kadroya yeni gelenler var, eski sezondan dahil olmayanlar var ki izleyicinin arayıp da görmediği bir Harun (Fatih Artman) var sanırım. En azından şuan için dahil olmadığını biliyoruz ve fragmanlarda yok, ilerleyen bölümlerde kim bilir bakarsınız o da gelir. Ama şunu tekrar söylemek istiyorum Behzat Ç. bildiğiniz Behzat Ç. ve kaldığı yerden devam ediyor.

Öncelikle ücretli bir dijital platformda çıkması bence gayet güzel olmuş ve vereceğiniz paraya değeceğini düşünüyorum. Duruma şu açıdan da bakmak lazım, dizi sansürsüz yayınlanıyor :). Ticari açıdan düşünmek gerekirse de sonuçta koca bir ekip ortaya bir iş çıkartıyor üstelik yıllardır binlerce izleyicinin takip ettiği mükemmel bir iş.

Hepimiz severek izledik, bitti. Video platformlarından sahnelerini izledik, yetmedi açıp en baştan defalarca izledik. Yani demem o ki kaçak göçek izlemeye çalışmayın. Eğer iyi bir izleyiciyseniz ve yapılan işe saygınız varsa verin 15-16 TL (aylık) paşalar gibi izleyin dizinizi. 🙂

Geçtiğimiz günlerde diziyi eleştiren birkaç yazı okudum. “Her şey mi bu adamın başına geliyor”,”Behzat  her şeyle mi uğraşıyor”,”Neden her cinayete Behzat bakıyor”. Bu ve bunun gibi daha bir çok eleştiri var. Nasıl yıllardır koca bir şehrin tüm olaylarına koşan tek bir polis ekibi varsa koca bir Ankara’ya da Behzat yetiyor.

Üstelik olaya o kadar da basit bakmamak lazım. Bu dizide .’de aşk var, acı, küfür, polisiye, samimiyet, aile, dostluk…

*2. bölüm tüm izleyici tarafından merakla beklenirken, BluTV yayınlanacağı saatle ilgili bile ser verip sır vermiyor. Yeni bölüm 1 Ağustos’ta izleyiciyle buluşacak, bakalım yeni bölümde amirimi neler bekliyor. 🙂 

Bu Yazıyı Paylaş
Tugay Cicikler

Tugay Cicikler

Aytink.com Yazarı