Aradan Geçen Zamanın Eskitemediği En Güzel Atari Oyunları!

Aradan Geçen Zamanın Eskitemediği En Güzel Atari Oyunları!

Paylaş

Çocukluğumuzun en büyük eğlencesi olan atari oyunları .. Bugün bile başından kalkamayacağımız zamanın ötesinde oyunlar ..

Peki en güzel atari oyunları hangileriydi ?

Duck Hunt

En sevilen oyunların başında gelen bu Duck Hunt’da ördekleri vuramadığımız zaman köpeğin o alaycı gülüşünü hatırlamayanınız yoktur ..  Oyuna dair akılda kalan bir diğer şey ise hiç bir zaman hedef aldığınız yere ateş etmemesiydi !

 

Mario

Prensesi kurtarmak için saatlerimizi harcadığımız efsane oyun Mario ..  Oyunun yazılı olmayan kuralı ise küçük kardeşler ve misafir çocukları her zaman yeşil renkte olan Luigi ile ikinci kolda oynamak zorundadır.

 

Popeyes

Hem çizgi film hemde oyun olarak bir döneme damga vuran ve bizdeki adı temel reis olarak çevrilen Popeyes oldukça eğlenceli bir oyundu. Sağlam bir dayak yememek için sürekli kaçtığınız ve ıspanak konservelerini topladığınız bu oyunun heyecanı da hala akıllarda.

 

90 Tank

Kendi bölgemizde bulunan kartalı diğer düşman tanklardan korumaya çalışırken ecel terleri döktüğümüz taktiksel oyun. Özellikle İki kişi olduğunuzda daha keyifli oluyordu.

 

Captain Tsubasa

FIFA ve PES gibi günümüzün popüler futbol oyunlarından önce bizim için Captain Tsubasa vardı. Topa vurmak için dakikalarca beklediğimiz oyunu bugün olsa yine oynarız ..

 

Bomberman

Düşmanlarımızdan boma atarak kurtulduğumuz Bomberman oyunu da unutulmaz oyunlar arasında ..

 

GOAL 3

Futbol kurallarının olmadığı efsane futbol oyunu .. Mizah yönüyle de her zaman kült oyunlar arasında yer alan GOAL 3 kesinlikle çıktığı dönemin çok ötesinde bir oyundu. Ve evet bugün dahi telefonlarda oynayan insanlara metroda, dolmuşta denk gelebilirsiniz ..

 

Pacman

Klasik denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan olan Pacman dünya çapında fan kitlesine sahip ve bugün bile oldukça fazla oynanıyor.

 

River Raid

Bir zamanların efsane uçak oyunu River Raid. Grafik olarak çok fazla şey sunmasa da oynanış olarak oldukça keyifliydi. Özellikle joystick ile oynandığında saatlerinizi harcayabileceğiniz bir oyun haline geliyordu.

 

Wild Gunman

Vahşi Batı’nın en hızlı silahşoru benim dediğimiz harika oyun Wild Gunman.

Bu Yazıyı Paylaş