“Akıllı” Telefona 7000 TL Vermek Yerine Yapılabilecek Daha Akıllıca Şeyler

“Akıllı” Telefona 7000 TL Vermek Yerine Yapılabilecek Daha Akıllıca Şeyler

Paylaş

Akıllı telefon hayatımızın artık bir parçası. Ancak kurdaki dalgalanmalarla birlikte fiyatları 7000 TL’yi geçen marka ve modeller oldu. Biz de bu yazımızda bir akıllı bir telefona 7000 TL vermek yerine yapılabilecek daha akıllıca şeyleri sizler için derledik.

“Akıllı” Telefona 7000 TL Vermek Yerine Yapılabilecek Daha Akıllıca Şeyler Neler ? Öncelikle şunu belirtelim, seçtiğimiz öneriler size değer katabilecek veya hayatınızı kolaylaştırabilecek olanlardır. Çünkü 7000 TL ile keyfe keder yapabileceğiniz şeyler oldukça fazla.

 

Devlette ya da özel bir üniversitede Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi alarak alanınızda uzmanlaşabilir siniz.

 

2000 TL’ye orta seviye bir telefon alıp, kalan parayla dil kursuna giderek kendinizi daha donanımlı birisi haline getirebilirsiniz.

 

Orta Düzey Bir Enstrüman Alıp Kalan Parayla Öğrenmek İçin Kursa Gidebilirsiniz. Hatta kendinizi geliştirdiğiniz takdirde bu işten para bile kazanabilirsiniz. Bu durumun örneği çok ..

Kitap yazabilir ve 5.000 Adet basabilirsiniz. Bugünlerde öyle kitaplar “çok satan” kitaplar listesine giriyor ki bakarsınız işler yolunda gider ve size bir kariyer yolu açılır.

 

Sırf kamerası için telefon almak erine, 2000 TL civarında bir telefon + Profesyonel bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Çünkü hiç bir telefon henüz o kalitede fotoğraf çekimine ulaşamadı.

 

Yazılım, Photoshop, Autocad vb. eğitimi alarak kendinizi geliştirebilir, CV kağıdınızı daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Ha kalan parayla da yine Telefon veya Notebook alabilirsiniz ..

 

Kendinize ayağınızı yerden kesecek kadar da olsa ufak bir motosiklet alabilirsiniz. Yakın mesafelerde oldukça işinize yarayacaktır. Hatta uygun fiyatlı olanlardan alırsanız yıllık vergisi ödeyebilir, kalan parayla da depoyu fulleye bilirsiniz..

 

Kitaplara ve okumaya çok fazla ilgili biriyseniz odanızın bir köşesine “sağlam” bir kütüphane kurabilirsiniz. 7000 TL’ye yeni bir kitaplık ve yaklaşık 300-500 kitap alabilirsiniz.

 

Çok okuyan değil, çok gezen bilir diyorsanız da 7.000 TL ile yurt içi veya yurt dışı turlara katılabilirsiniz.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş