2018 Yılından Beklentiler: Diğerlerinden Farklı Olsun!

2018 Yılından Beklentiler: Diğerlerinden Farklı Olsun!

Paylaş

2018 diğerlerinden farklı olsun …

Her senenin sonlarına yaklaştığımızda genellikle içimizde sürekli konuşan o ses “bu sene bitsin, yeter!” diye adete haykırır. Peki biz sürekli olumsuzluk aşılayan bu sesi susturmak için neler yapıyoruz ? Yeni yılın gelişine gerçekten ruhen hazır mıyız, yoksa yine diğerleri gibi mi olacak ? TABİ Kİ HAYIR! Asla diğerlerine benzemeyecek.

KENDİNİ DEĞİŞTİR  !

Aslına bakarsak, o ses biz farkında olmadan duygularımızı, düşüncelerimizi, bedenimizi ele geçirir. Bir şeyin farkında olmak, onu kontrol altına almak demektir. İçinizde hangi hissin egemen olacağına yalnızca siz karar verirsiniz, kendinizin efendisi sadece sizsiniz, o olumsuz sesi yok edin!

2018’i öyle bir karşılayın ki, yalnız siz değil, etrafınızdaki herkes sizin çevrenize saçtığınız enerjiden nasibini alsın. Çünkü bir şeylerin değişmesini  istiyorsak, işe önce kendimizden başlamamız gerekir. Mesela o hiç affedemediğiniz şeyi affedin, unutun gitsin. Size kendinizden başka yük gerekmez.

KENDİNİ DİNLE !

 Biliyoruz ki günlük hayatın yoğun temposu  bazı zamanlarda bizi bir girdap gibi içine çekiyor, hiçbirimiz bu stresten kurtulup kendimize vakit ayıramıyoruz. Ancak iç huzurumuzu bulmak için bu tempodan biraz da olsa arınmak gerekiyor. Peki nasıl ?

 Çevrenizdeki olayların ve kişilerin sizi üzmesine izin vermeyin, daha az düşünün çünkü siz saatlerce kafa patlatsanız da bazı şeyler değişmez. Değişmeyen yollarınız varsa sağdan ya da soldan devam edin. İnanın siz bu iç huzuru yakalayıp mutlu olduğunuzda kimse size zarar veremeyecek.

KENDİNİ ŞIMART !

            Mutlu olmanın ilk şartı kendini şımartmaktan geçer. Kendinize ayırdığınız vakitte; dilediğiniz şekilde dış dünyadaki bütün sesleri kısıp, kendinizi şımartın. Bunu yapmanın bir çok yolu var:

  • KAHVE > İçtiğinizde sizi ne mutlu ediyorsa,  bu özel zamanınızda oturmadan kendinize bir bardak hazırlayın. Benim için kahve vazgeçilmezdir.

 

  • MÜZİK > Güzel bir şarkınız olsun, dinlediğinizde size her zaman huzur veren, umut aşılayan.

 

  • KOKU > Sizin için özel olan bir parfümünüz mutlaka olsun, kokusu sizi alıp en sevdiğiniz o yere götürsün.

 

  • MANZARA > Sizi hangi şartlarda olursa olsun iç huzurunuza götürecek manzaraya gidin, gidemiyorsanız yanınızda bir fotoğrafı veya gözlerinizi kapadığınızda zihninizde bir görüntüsü mutlaka olsun.

 

  • FİLM > En sevdiğiniz filmi açıp izleyin ama lütfen sonu mutlu bitsin!

 

  • KİTAP > Kendinize, altını bastıra bastıra çizdiğiniz güzel cümleleri olan bir başucu kitabı edenin.

 

      Siz de bunlara daha birçok madde ekleyin, hiçbir şeyden sakınmayın. Huzuru kendi içinizde bulacaksınız.

      Ve unutmadan, perdeleri asla kapatmayın. 2018 FARKLI OLSUN!

 

MUTLU YILLAR! 🙂

Bu Yazıyı Paylaş